FB Pixel Code Przejdź do treści głównej

Podbij z nami zagraniczne rynki. Nowy konkurs ŚCP


2019-05-23 14:48

Przed firmami z regionu otwiera się szansa na zdobycie nowych klientów poza granicami naszego kraju. Konkurs Internacjonalizacja MŚP trafia w potrzeby tych, którzy prowadzą intensywną sprzedaż eksportową bądź dopiero mają takie plany, ale nie dysponowali do tej pory zasobami finansowymi. Na początku czerwca odbędą się spotkania informacyjne w subregionach, natomiast od 26.06.2019 Śląskie Centrum Przedsiębiorczości czeka na wnioski.

Kwota zarezerwowana na realizację konkursu wynosi ponad 17 mln złotych a pozyskane wsparcie będzie można przeznaczyć nie tylko na opłacenie udziału w branżowych imprezach w kraju i zagranicą, ale co bardzo ważne – także na usługi doradcze przed wyjazdem oraz podczas trwania targów. Kultura prowadzenia rozmów biznesowych zależy czasem od specyfiki kraju czy kontynentu, czasem brak takiej wiedzy grozi fiaskiem, dlatego też przedsiębiorca będzie mógł sfinansować usługę, pozwalającą nawiązać kontakty handlowe (m.in. tłumaczenie, uzyskanie wsparcia w prowadzeniu rozmów czy nawet reprezentowania firmy podczas negocjacji handlowych). Poza celem oczywistym, jakim jest promocja produktów i usług, kluczowym efektem projektów tego typu będzie uzyskanie kontraktów handlowych popisanych z nowymi partnerami. Wnioskodawca przedstawia w projekcie plan działalności międzynarodowej, wpisując w odpowiednich polach priorytetowe rynki , na które zamierza trafić z własnym produktem bądź usługą. Całość powinna być spójna z dotychczasową działalnością firmy. Czas na realizację przedsięwzięcia to 2 lata, choć w szczególnie skomplikowanych sytuacjach dopuszcza się odstąpienie od tej reguły. Minimalna wartość dofinansowania wynosi 20 tys. zł, maksymalna 200 tys. zł.

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją oraz do uczestnictwa w spotkaniach informacyjnych, które odbędą się w Częstochowie, Bielsku-Białej, Rybniku oraz Sosnowcu. http://www.scp-slask.pl/wydarzenia/

Pełne ogłoszenie o konkursie

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś