FB Pixel Code Przejdź do treści głównej

Wiadomości


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Dostępne 244 wiadomości z wszystkich 244 dla zadanych warunków:

Zobacz - tak Fundusze EU zmieniają nasz region

W tym roku już po raz trzeci przygotowaliśmy album "Razem zmieniamy Śląskie", prezentujący jak województwo śląskie przeobraziło się dzięki funduszom europejskim dostępnym w ramach Programu Regionalnego.

Każdy z projektów można poznać zarówno wizualnie – dzięki licznym zdjęciom oraz filmikom – jak i poprzez wypowiedzi pomysłodawców, osób realizujących projekt czy wreszcie korzystających z nich na co dzień.

2022-01-13
| kategorie: Promocja | tagi: promocja projektu

O nowych wyzwaniach w poradniku „Fundusze dla Biznesu”

Czwarty numer naszej publikacji to przede wszystkim relacja z konferencji, którą udało nam się zrealizować w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości oraz inspirujące dobre praktyki. Nie zapomnieliśmy także o beneficjentach realizujących projekty – ważne dla Was informacje znajdziecie wewnątrz numeru. Zapraszamy do lektury wersji elektronicznej.

2021-12-17
| kategorie: Promocja | tagi: Poradnik, fundusze dla biznesu

Tak powstają innowacje…z funduszami

To dzięki nim aplikacje medyczne wspomagają leczenie w pandemii, nowoczesna rehabilitacja przywraca sprawność a inteligentne systemy informatyczne  ułatwiają  sprawy w urzędzie. Dotacje na prace B+R otrzymało ponad 280 firm z regionu. Zobacz, zainspiruj się i skorzystaj w kolejnej perspektywie finansowej.

2021-12-08

Tak to działa….z funduszami

To dzięki nim funkcjonują miejsca w regionie, w których lubisz spędzać czas, korzystając z rodzinnych parków rozrywki, wyciągów narciarskich, restauracji i hoteli. Fundusze Europejskie z konkursu Inwestycje w MŚP pomogły przetrwać w pandemii ponad 650 firmom. Przeczytaj, zobacz, zainspiruj się i skorzystaj z dofinansowania w kolejnej perspektywie finansowej.

2021-12-06
| kategorie: Polecamy, Promocja | tagi: dotacje

Nowoczesny biznes w nowoczesnym świecie. Zapraszamy na konferencję online.

Zapraszamy na wydarzenie pt. Biznes jutra, czyli jak założyć nowoczesną firmę i przetrwać?, które odbędzie się w formule on-line 9 grudnia 2021. Organizatorem konferencji pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego jest Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach. 

2021-12-01

Wygaszanie funkcjonowania platformy SEKAP. Ważna informacja dla wnioskodawców

Przypominamy, że od dnia 1 grudnia nie będzie możliwości korzystania z platformy SEKAP. W związku z powyższym należy najpóźniej do 1 grudnia 2021 roku przesłać nowy adres skrzynki do kontaktu (na platformie ePUAP). Pełna korespondencja z wnioskodawcą po 1 grudnia  przekazywana będzie wyłącznie na nowe skrzynki kontaktowe ePUAP.

2021-11-22

Planują przyszłość z funduszami

Ponad 140 osób wzięło udział w konferencji „Przyszłość z funduszami. Dobre praktyki i nowe szanse dla rozwoju MŚP”, która miała miejsce 9 listopada na Stadionie Śląskim. Wydarzenie pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego odbyło się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

2021-11-10

Praca w Wydziale Rozliczeń oraz w Wydziale Kontroli

W związku z rozwojem jednostki i znacznym zwiększeniem ilości wdrażanych projektów dofinansowanych z funduszy europejskich Śląskie Centrum Przedsiębiorczości rekrutuje nowych pracowników. 

Mamy 7 miejsc pracy w Wydziale Rozliczeń oraz 3 miejsca pracy w Wydziale Kontroli. Jeśli masz wyższe lub średnie wykształcenie i jesteś zainteresowany pracą związaną z Funduszami Europejskimi złóż do nas swoją aplikację.

Szczegóły na temat ofert pracy znajdziesz na stronie BIP.

Do 16 listopada br. czekamy na aplikacje.

2021-11-10
| tagi: praca

Przyszłość z funduszami. Spotkajmy się 9 listopada

Nowe możliwości wsparcia biznesu ze środków unijnych i krajowych zostaną przedstawione podczas konferencji organizowanej przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości na Stadionie Śląskim. Wśród tematów znajdzie się zapowiedź tego, co przed nami, czyli kierunków ujętych w Programach: Fundusze dla Śląskiego, Krajowym Planie Odbudowy oraz Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. O możliwościach i korzyściach dla MŚP w najbliższych latach opowiedzą zaproszeni eksperci, dzięki czemu uczestnicy otrzymają kompendium wiedzy w jednym miejscu.

2021-10-26
| kategorie: Konferencje | tagi: konferencja, fundusze

Pierwsza edycja Europejskiego Forum Przyszłości za nami

Zgodnie z przewidywaniami, wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem - ponad 30 tysięcy uczestników wzięło udział on-line, 8 tysięcy osób odwiedziło Stadion Śląski. Wystąpiło 330 panelistów w 60 spotkaniach i 8 imprezach towarzyszących.

 

 

2021-10-11

Przyszłość biznesu jest tutaj

O Europejskim Forum Przyszłości usłyszeliśmy po raz pierwszy zaledwie pół roku temu. Zaplanowane na 6-8 października przedsięwzięcie odbędzie się we współpracy z Forum Ekonomicznym – najbardziej prestiżowym kongresowym wydarzeniem poświęconym sprawom gospodarczym w Polsce. Przypominamy o trwającej rejestracji.

2021-09-30
| kategorie: Konferencje, Polecamy

Warsztaty z rozliczania projektów 16 i 23 września

W związku z dużą ilością błędów pojawiających się we wnioskach o płatność, zapraszamy do uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach dotyczących realizacji zamówień, Bazy Konkurencyjności oraz wypełniania dokumentacji niezbędnej do prawidłowego rozliczenia wniosku.

2021-09-08

Fundusze Europejskie bliżej Ciebie

Jesteś ciekaw jak województwo śląskie zmienia się dzięki unijnym dotacjom? Zapraszamy do udziału w ósmej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, podczas których będzie można zajrzeć do miejsc, odmienionych dzięki wsparciu UE. Bądź z nami od 17 do 19 września! Tym razem w formie hybrydowej – uczestnicząc bezpośrednio w wydarzeniach lub wirtualnie.

2021-08-11

Regionalna Strategia Innowacji teraz do 2030 roku

Zarząd Województwa przyjął „Regionalną Strategię Innowacji Województwa Śląskiego 2030 - Inteligentne Śląskie”

Dokument jest aktualizacją dotychczasowej wersji, obowiązującej w latach 2013-2020. Celem głównym jest innowacyjna i inteligentna transformacja gospodarcza zapewniająca przewagę konkurencyjną regionu na arenie międzynarodowej, realizowana na fundamentach regionalnego ekosystemu innowacji.

2021-07-16

Nowy numer poradnika Fundusze dla Biznesu. Zapraszamy do lektury!

Efekty Śląskiego Pakietu dla Gospodarki, najnowsze konkursy oraz przykłady dobrych praktyk czyli historie firm, którym udało się przetrwać trudny czas pandemii dzięki dotacjom na rozwój i inwestycje - to najważniejsze tematy poradnika dla przedsiębiorcy, prezentowanego w wersji online. Wewnątrz numeru znalazły się także porady dotyczące prawidłowego rozliczenia projektów - przeczytajcie koniecznie.

2021-07-09
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś