FB Pixel Code Przejdź do treści głównej

Wiadomości


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Dostępne 194 wiadomości z wszystkich 194 dla zadanych warunków:

Cyfrowe jutro przed nami. Porozumienie o współpracy na rzecz wsparcia sektora MŚP

Śląskie Centrum Przedsiębiorczości oficjalnie rozpoczyna współpracę ze Śląskim Klastrem Internetu Rzeczy SINOTAIC. Podczas spotkania członków Klastra 8 października w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia pomiędzy Dyrektorem Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości - Krzysztofem Spyrą a Prezes Klastra - Agnieszką Łasut.

2020-10-08
| kategorie: Polecamy, Komunikaty, Promocja, Dokumenty | tagi: klaster, umowa

Spotkajmy się znowu!

Od 16 do 22 listopada zapraszamy do udziału w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości.

2020-09-30
| kategorie: Polecamy

Szkolimy jak zrealizować projekt

Za nami rozstrzygnięcie dwóch rund naboru „Inwestycje w MŚP”, w których dofinansowanie otrzymało 220 przedsiębiorstw z naszego regionu. Bezpośrednio po opublikowaniu list rankingowych zorganizowane zostały webinaria on-line dotyczące realizacji projektu, składania wniosku o płatność oraz procedur kontroli.

2020-09-28

Ponad 66 mln złotych dla przedsiębiorstw poszkodowanych przez Covid-19. Uroczyste wręczenie promes z udziałem Zarządu Województwa

Rozstrzygnięcie kolejnej rundy naboru w konkursie „Inwestycje w MŚP” zostało przedstawione podczas spotkania z przedsiębiorcami w siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej. W uroczystości wręczania promes umów o dofinansowanie wzięli udział marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża, Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa,  dyrektor Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości Krzysztof Spyra oraz prezes RIG Tomasz Zjawiony.

2020-09-15

Fundusze dla Biznesu – nowy numer online

W najnowszym wydaniu poradnika Fundusze dla Biznesu przekazujemy aktualne informacje na temat naboru „Inwestycje w MŚP”, prezentujemy pierwsze firmy, które uzyskały dofinansowanie w tym konkursie i piszemy o ważnych sprawach, dotyczących przedsiębiorców, działających w naszym regionie.

2020-09-02

Komunikat w sprawie dnia wolnego w urzędzie

W związku ze świętem przypadającym w innym dniu niż niedziela, 17 sierpnia br. (poniedziałek) będzie dla Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości dniem wolnym od pracy (za 15 sierpnia br.).

 

2020-08-11
| kategorie: Komunikaty

Podsumowanie I rundy konkursu Inwestycje w MŚP w Radiu Katowice

Zapraszamy do wysłuchania audycji na temat wsparcia przedsiębiorstw w naszym regionie. W najbliższy piątek na antenie Radia Katowice wypowiadać się będą m.in. przedstawiciele firm, które otrzymały dofinansowanie w I rundzie konkursu Inwestycje w MŚP. Śląski Pakiet dla Gospodarki podsumują Wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz dyrektor ŚCP Krzysztof Spyra. 

2020-08-04

Ratowanie gospodarki przed skutkami COVID-19: pierwsze umowy podpisane

30 lipca 2020 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego odbyło się uroczyste wręczenie umów Wnioskodawcom, których projekty zostały wybrane do dofinansowania w pierwszej rundzie konkursu „Inwestycje w MŚP”. To jedno z najważniejszych przedsięwzięć przeprowadzanych przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości, związane z przeciwdziałaniem skutkom pandemii Covid-19 w gospodarce. O tym, jak bardzo potrzebny był w naszym regionie taki konkurs świadczy fakt, że złożono aż 2281 wniosków.

2020-07-31
| kategorie: Ogłoszenia i wynik, Polecamy, Komunikaty, Promocja | tagi: 3.2, 026

Mamy wyniki I rundy naboru konkursu Inwestycje w MŚP !

Dofinansowanie otrzyma 112 projektów na łączną kwotę przekraczającą 66 mln złotych, z czego aż 93 wnioski dotyczą mikro i małych przedsiębiorstw, a 19 średnich. Projekty wybrane do dofinansowania obejmują m.in. wsparcie branży medycznej, usług rehabilitacyjnych, kosmetycznych oraz gastronomii i przemysłu czasu wolnego.

2020-06-30
| kategorie: Polecamy, Komunikaty | tagi: 026, 3.2

Konkurs „Inwestycje w MŚP” – nabór zakończony

24 czerwca o godz. 12.00 został zamknięty nabór projektów w konkursie „Inwestycje w MŚP”, który był realizowany w ramach wsparcia przedsiębiorstw dotkniętych skutkami pandemii COVID-19 jako element Śląskiego Pakietu dla Gospodarki. Dofinansowanie przeznaczone było dla mikro (także jednoosobowych działalności gospodarczych), małych i średnich firm z regionu, a jego celem było wsparcie inwestycji, bieżących kosztów prowadzenia działalności i utrzymanie miejsc pracy.

2020-06-24
| kategorie: Nabory wniosków

Korekta notatki dotyczącej listy wniosków o dofinansowanie, złożonych w I rundzie, w ramach naboru nr RPSL.03.02.00-IP.01-24-026/20

W ramach I rundy złożono 175 projektów, których ogólna wartość wynosi 157 554 671,21 PLN, a wartość wnioskowanego dofinansowania zamknęła się na poziomie  99 503 972,64 PLN. Na liście zamieszczonej w dniu 28.05.2020 r. dwukrotnie wskazano projekt o numerze WND-RPSL.03.02.00-24-0370/20-001.

2020-06-24
| kategorie: Nabory wniosków, Polecamy, Komunikaty, LSI | tagi: 026, 3.2

Inwestycje w MŚP – tego potrzebują firmy z regionu

Ponad 800 wniosków zostało złożonych do tej pory w trzech rundach konkursu oferującego wsparcie przedsiębiorców w utrzymaniu konkurencyjności oraz zachowaniu miejsc pracy. Dofinansowanie ze środków unijnych w takiej formie cieszy się ogromnym zainteresowaniem firm z naszego województwa, które zgłaszają potrzebę doinwestowania, modernizacji czy dywersyfikacji produkcji w związku z sytuacją jaka nastąpiła z powodu pandemii. Pomoc obejmuje także bieżącą działalność m.in. koszt wynagrodzeń pracowników, pokrycie wydatków dotyczących opłat za czynsz, media czy zobowiązań ratalnych.

2020-06-16
| kategorie: Nabory wniosków, Polecamy, Komunikaty | tagi: III filar, 026, 3.2

175 wniosków złożonych w I rundzie konkursu „Inwestycje w MŚP”

W związku z dużym zainteresowaniem przedsiębiorców, Zarząd Województwa podjął rozmowy z Komisją Europejską, które spowodują znaczne zwiększenie alokacji przeznaczonej na ten nabór. Pozwoli to  zapewnić  dostępność środków w przypadku, gdyby kwota przeznaczona na dofinansowanie była niewystarczająca.

2020-05-15

Materiały ze spotkania informacyjnego. Poznaj zasady planowanego naboru "Inwestycje w MŚP"

80 uczestników wzięło udział w webinarium zorganizowanym przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości, podczas którego zostały zaprezentowane zasady naboru „Inwestycje w MŚP”, realizowanego w ramach Śląskiego Pakietu dla Gospodarki. Zgodnie z zapowiedziami udostępniamy materiały z dzisiejszego webinarium, które pozwolą zapoznać się z zasadami konkursu i lepiej przygotować do złożenia wniosku.

2020-04-16
| kategorie: Konferencje, Polecamy, Komunikaty, Promocja

Zaakceptowane zmiany w Programie Regionalnym na lata 2014-2020

Z uwagi na konieczność podjęcia działań ułatwiających wykorzystanie funduszy europejskich na walkę z COVID – 19 oraz łagodzenie negatywnego wpływu epidemii na gospodarkę Zarząd województwa przystąpił do pilnych zmian RPO WSL 2014-2020

2020-04-14

Miliony na walkę z koronawirusem

24 mln euro, czyli niemal 110 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego zostanie przeznaczone na walkę z koronawirusem w województwie śląskim

2020-03-27

Ważny komunikat – Internacjonalizacja MŚP

Informujemy, iż ze względu na aktualną sytuację podjęto decyzję o wstrzymaniu ogłoszenia o naborze w kolejnym konkursie w ramach poddziałania 3.5.3 Internacjonalizacja MŚP. Nowy termin naboru ustalony zostanie, jak tylko to będzie możliwe. Zachęcamy do śledzenia informacji na stronie internetowej, gdzie będziemy informować Państwa na bieżąco o wszelkich zmianach.

2020-03-13
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś